ابوعلی سینا

تومان1,000

تحقیق حاضر به معرفی زندگینامه ابوعلی سینا پرداخته شده.

توجه :

تمامی تحقیق های سایت مرتب شده و قابل ویرایش هستند. اگر تحقیق شما با قابلیت پرینت در سایت قرارداده شده است می توانید فایل با قابلیت پرینت را تهیه کنید آدرس و مشخصاتتان را تکمیل کنید تا ما پرینت فایل را برای شما ارسال نماییم و اگر قابلیت پرینت در سایت برای محصول شما وجود نداشت می توانید فایل را بعد از خرید و دانلود در بخش پرینت و چاپ ارسال و یا با ما تماس بگیرید و درخواست پرینت نمایید.

دسته:

توضیحات

حجم فایل : ۳۵ کیلوبایت

فرمت فایل :  doc.

تعداد صفحات : ۵

نوع فونت :  B lotus

اندازه فونت : ۱۶

عکس : ندارد

منابع : ندارد

بخشی از تحقیق حاضر :

شيخ الرئيس ، ابوعلي سينا ، حسين بن عبدالله حسن بن علي بن سينا

شيخ الرئيس ، ابوعلي سينا ، حسين بن عبدالله حسن بن علي بن سينا ، ‌معروف به ابن سينا در سال ۳۷۰ هجري قمري در دهي به نام خورميثن در نزديكي بخارا چشم به جهان گشود . شركت در جلسات بحث اسماعيليان از دوران كودكي ، به واسطه پدر – كه از پيروان آنها بود – بوعلي را خيلي زود با مباحث و دانش هاي مختلف زمان خود آشنا ساخت . استعداد وي در فراگيري علوم ، پدر را بر آن داشت تا به توصيه يكي از استادان وي ، ‌بوعلي را به جز تعليم و دانش اندوزي به كار ديگري مشغول نكند . و چنين شد كه وي به دليل نبوغ خود در ابتداي جواني در علوم مختلف زمان خود از جمله طب مهارت يافت . تا آنجا كه پادشاه بخارا ، نوح بن منصور ( حكومت از ۳۶۶ تا ۳۸۷ هجري قمري ) به علت بيماري ، وي را به نزد خود خواند و ابن سينا از اين راه به كتابخانه عظيم دربار ساماني دست يافت . وي در شرح حالي كه خود نگاشته است درباره منابع آن كتابخانه خود مي گويد : هر چه از آنها را كه بدان نياز داشتم خواستم و كتاب هايي يافتم كه نام آنها به بسياري از مردم نرسيده بود و من هم پيش از آن نديده بودم . و پس از آن هم نديدم . پس اين كتاب ها را خواندم و از آنها سود برداشتم و اندازه هر مردي را در دانش دريافتم و چون به سن هجده سالگي رسيدم ، از همه اين دانش ها فارغ آمدم . 

به اين ترتيب وي در علوم مختلف از جمله حكمت ،‌ منطق و‌ رياضيات – كه خود شامل عدد ،‌ هندسه ،‌ نجوم و موسيقي است – تسلط يافت. ….

 

نقد و بررسی ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است .

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ابوعلی سینا”